Co je to úspěch???

20. srpna 2013 v 18:26 | - Lu |  You & Stories
Návrat ztracené dcery :)
Né dělám si srandu, jen jsem byla u sestřenky takže jsem neměla tolik času. Ale to vám teď vynahradím.

Mám tu jednu slohovou práci, co jsem psala ještě ve škole. Všem kdo si ji přečetl se to moc líbilo, tak snad se to bude líbit i vám. Budu moc ráda za vaše názory.
A o čem je??? Myslím, že to si přečtete už v názvu čláku.
P.S. Je to úvaha.
Co je to úspěch???


"Úspěch se neměří podle toho, čeho dosáhneš, ale podle překážek, které překonáš." - Ethan Hawke


Začnu tak, jak by úspěch popsali odborníci

Úspěch je pozitivní výsledek naší práce. Znamená to úplné, nebo alespoň částečné dosažení cíle. Ale když je úspěch, přece musí být i neúspěch. Když jsme úspěšní, časem můžeme udělat chybu a být neúspěšní. A naopak.

Když se řekne úspěch, každý si představí něco úplně jiného. Pro mne je již úspěch to, že jsem se narodila a dožila se svého věku. Je úspěch i dosažení snu? Podle mne určitě ano. Protože nic není zadarmo. Musíme splnit, co po nás ostatní očekávají a překonat překážky. Překážek je hodně, například zlomené srdce. Láska je krutá. To, že nám dotyčný chybí, zjistíme, až když ho ztratíme. A získat ho zpět je úspěch.

Co je úspěch pro ostatní? Pro lidi kolem nás? Považují za úspěch každý něco jiného? Nebo je pro ně úspěch ta samá věc? Znamená to pro ně získat dobré zaměstnání? Výhra v Loterii? Vyléčení z nějaké nemoci? Dojít bezpečně domů? Usnout klidným spánkem a ráno se probudit do nového dne? Nevím, musela bych jít a každého člověka se zeptat. A vzhledem k tomu, že Země má přes sedm miliard obyvatel, trvalo by mi to hodně dlouho. Musí mít každý svůj sen. Nedokážu si představit, že by všichni šli za jedním cílem.

Co je to úspěch pro spisovatele? Napsání knihy? Její vydání? Nebo počet prodaných výtisků? A co je to vlastně úspěšná kniha? Je to kniha, kterou si přečte hodně lidí, nebo jen málo lidí, kteří ji ohodnotí kladně?

Co je úspěch pro zpěváky? Vydání alba? Uspořádání koncertu, nebo vyprodání koncertu. Ale to, že je vyprodaný ještě neznamená, že se to všem líbilo.

Když to zhrneme, zjistíme, že vlastně ani nevíme, co to ten úspěch je. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama